O mne

Môj príbeh

K fyzioterapii špecializovanej na ženské problémy ma priviedol môj osobný životný príbeh. Najskôr som študovala a zároveň na sebe vyskúšala metódu Ľudmily Mojžíšovej.

V TEHOTENSTVE som si vyskúšala a v praxi overila aké trápia ženy bolesti, aké majú problémy, ako ich riešiť, ako sa im vyhnúť, ako sa pripraviť na pôrod a ako sa po pôrode dostať do formy.
Prekvapilo ma, keď ma môj gynekológ pri obrovských bolestiach panvy vybavil vetou: “Bude aj horšie mamička !”.

Takmer 3 mesiace som musela ležať pre oslabený krčok maternice a PGP - bolesť panvového kruhu. Hrozil predčasný pôrod. Vtedy som ani netušila, že by mi mohla pomôcť cielená fyzioterapia. V tom čase sa tým na Slovensku nikto nezaoberal a v škole sme tomu nevenovali žiadnu pozornosť. Toto tehotenstvo skončilo CISÁRSKYM REZOM a dlhou regeneráciou. 

O dva roky neskôr som priviedla na svet moje druhé dieťatko. Tu som už nič nenechala na náhodu. Vďaka vedomostiam a rutine vo vykonávaní cielene zameraného tréningu, opatreniam v dennom živote a pri manipulácii so starším dieťatkom som sa cítila fit a dieťa som porodila PRIRODZENE.

Celé ma to podnietilo k tomu, aby som sa tejto problematike začala venovať viac a celostnejšie. 

Postupne som viac prenikala do sveta žien a vnímala ich ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY snažiac sa nájsť ich primárnu príčinu a riešenie.

Najskôr som sa zamerala na prevenciu a edukáciu.  Vyhľadávala som odborné články, študovala som zahraničnú literatúru, DVD, videá, navštevovala kurzy a semináre. Všetko, čo ma zaujalo som overovala a skúšala najskôr na sebe a aj mojich prvých klientkách. Postupne som selektovala, to čo je naozaj účinné.  Niekedy je naozaj ťažké orientovať sa v tomto svete plnom informácií. Moje heslo znie: "jednoducho, priamočiaro a kvalitne!" S rozumom (sedliackym)  a citom (ľudským)  v rovnováhe. 

V spolupráci s RC Prešporkovo som vytvorila v roku 2012 projekt FITMAMA. Najskôr to boli skupinové kurzy, tréningy a prednášky pre ženy po šestonedelí s možnosťou zúčastniť sa spolu s dieťatkom. Dnes je z toho ucelený zmysluplný koncept v ktorom sa krok po kroku venujeme všeobecnej popôrodnej rehabilitácii.

V roku 2014 som založila firmu ProFyzio, s.r.o., ktorá zastrešuje všetky moje aktivity. V roku 2015 firma sprevádzkovala ambulanciu Spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odbore fyzioterapia, kde som odbornou garantkou a fyzioterapeutkou. Tu sa venujem špecifickým problémom žien v tehotenstve, po pôrode alebo ženám, ktoré sa snažia o dieťatko. 
V roku 2018 sa nádherne (vedome) narodil môj tretí syn Jano. Pri jeho počatí, tehotenstve, pôrode a v popôrodnej rekonvalescencii som vedome robila všetko to, čo učím a hlásam a potvrdila sa mi pravdivosť toho všetkého. Bola som sprievodkyňou sebe samej, pretože ak chceme pravdivý život žiť, od seba sa ZAČAŤ musí!

Okrem iného sa venujem detskej podológii, robím workshopy pre škôlky aj s podologickým vyšetrením nožičiek, firmy (www.fyziorestart.sk), venujem sa vzdelávaniu odborníkov, vediem študentov pri tvorbe diplomových prác, publikujem rôzne články a organizujem pobyty FITMAMA.

 

Kde som získala odbornú špecializáciu?

Vyštudovala som fyzioterapiu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, získala som špecializáciu v dvojročnom špecializačnom štúdiu zameranom na liečbu vybraných štrukturálnych a funkčných porúch pohybového systému na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. Doplnila som si trénerské vzdelanie na FTVŠ v Bratislave. Počas štúdia a po ňom som získala praktické odborné vedomosti na zahraničných stážach v špecializovanej nemocnici na respiračné ochorenia v nemeckom Solingene a na rehabilitačnej klinike v Austrálii – Sydney.

 

Získala som špecializáciu a certifikát v Liečbe niektorých druhov funkčnej ženskej sterility metódou L. Mojžíšovej, Liečbe funkčných a štruktrurálnych porúch pohybového systému, Dysfunkcie panvy, panvového dna a inkontinencie. Mám absolvované kurzy Pilates, Joga (Thajsko), Redcord, Funkčný tréning, DNS a iné.
Okrem toho pomáham ženám v posunoch do dalších fáz ich života prostredníctvom rituálov. 
Všetky tieto vedomosti sa snažím metodicky využiť v individuálnom prístupe ku každému prípadu! 
Bude mi cťou a potešením, keď Vás budem môcť sprevádzať v najkrajšej fáze života...

Ďakujem.

S láskou

Zuzu