O mne

Môj príbeh

    K fyzioterapii špecializovanej na ženské problémy ma priviedol môj osobný životný príbeh. 

    Najskôr som študovala a zároveň na sebe vyskúšala metódu Ľudmily Mojžíšovej. V TEHOTENSTVE som si vyskúšala a vpraxi overila aké trápia ženy bolesti, aké majú problémy, ako ich riešiť, ako sa im vyhnúť, ako sa pripraviť na pôrod a ako sa po pôrode dostať do formy. 

    Prekvapilo ma, keď ma môj gynekológ pri obrovských bolestiach panvy vybavil vetou: “Bude aj horšie !”. Takmer 3 mesiace som musela ležať pre oslabený krčok maternice a PGP.Hrozil predčasný pôrod. Vtedy som ani netušila, že by mi mohla pomôcť cielená fyzioterapia. V tom čase sa tým na Slovensku nikto nezaoberal a v škole sme tomu nevenovali žiadnu pozornosť. Toto tehotenstvo skončilo CISÁRSKYM REZOM a dlhou regeneráciou.

    Celé ma to podnietilo k tomu, aby som sa tejto problematike začala venovať viac. Vyhľadávala som odborné články, študovala som zahraničnú literatúru, DVD, videá, navštevovala kurzy a semináre. Všetko, čo ma zaujalo som overovala a skúšala najskôr na sebe a aj mojich prvých klientkách. Postupne som selektovala, to čo je naozaj účinné a to, čo je iba ako ja vravím vzduch v sáčku predávaný cez internet. Niekedy je naozaj ťažké orientovať sa v tomto svete plnom informácií. 

    O dva roky neskôr som priviedla na svet moje druhé dieťatko. Tu som už nič nenechala na náhodu. Vďaka vedomostiam a rutine vo vykonávaní cielene zameraného trénigu, opatreniam v dennom živote a pri manipulácii so starším dieťatkom som sa cítiala fit a dieťa som porodilaPRIRODZENE.            

    Postupne som viac  prenikala do sveta žien a vnímala ich ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY snažiac sa nájsť ich primárnu príčinu a riešenie.

    Najskôr som sa zamerala na prevenciu a edukáciu. 

    V spolupráci s RC Prešporkovo som  vytvorila  v roku 2012  projekt FITMAMA. Najskôr to boli skupinové kurzy, tréningya prednášky pre ženy po šestonedelí s možnosťou zúčastniť sa spolu s dieťatkom. Dnes je z toho ucelený zmysluplný koncept.

    V roku 2014 som založila firmu ProFyzio, s.r.o., ktorá zastrešuje všetky moje aktivity. V roku 2015 firma sprevádzkovala ambulanciu Spoločných vyšetovacích a liečebných zložiek v odbore fyzioterapia, kde som odbornou garantkou a fyzioterapeutkou. ​Okrem iného sa venujem detskej podológii, robím workshopy pre škôlky aj s podologickým vyšetrením nožičiek, firmy (www.fyziorestart.sk), venujem sa vzdelávaniu odborníkov, vediem študentov pri tvorbe diplomových prác, publikujem rôzne články a organizujem pobyty FITMAMA. 

 

Kde som získala odbornú špecializáciu?      

    Vyštudovala som fyzioterapiu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, získala som špecializáciu v dvojročnom špecializačnom štúdiu zameranom na liečbu vybraných štrukturálnych a funkčných porúch pohybového systému na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. Doplnila som si trénerské vzelanie na FTVŠ v Bratislave. Počas štúdia a po ňom som získala praktické odborné vedomosti na zahraničných stážach v špecializovanej nemocnici na respiračné ochorenia v nemeckom Solingene a na rehabilitačnej klinike v Austrálii – Sydney.     

    Získala som špecializáciu a certifikát v Liečbe niektorých druhov funkčnej ženskej sterility metódou L. Mojžíšovej, Liečbe funkčných a štruktrurálnych porúch pohybového systému, Dysfunkcie panvy, PD a inkontinencie. Mám absolvované kurzy Pilates, Joga (Thajsko), Redcord, Funkčný tréning, DNS a iné.